Зеленський: питання в тому, із яким президентом РФ Україна домовлятиметься про мир

Мирний процес в Україні буде обов’язково.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час “Українського сніданку” в Давосі, передає Gazeta.ua.

“Коли ця війна може закінчитися? Це залежить від бажання різних сторін. Від бажання, перш за все, Заходу щодо міцності та озброєння, фінансової міцності України. Бажання об’єднаного Заходу не боятися воювати з Російською Федерацією. Воювати в цій гібридній війні по різному, не своїми людьми”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент назвав мету зустрічі з Путіним і можливі теми переговорів

Також мирні переговори залежать від бажання Росії. Повномасштабна війна в Україні закінчиться у будь-якому випадку, вважає Зеленський. Питання лише в тому, із яким президентом РФ країна домовлятиметься про мир.

“У будь-якому випадку буде мирний процес, буде стіл переговорів і точно буде мир. Питання, з ким Україна домовлятиметься. Питання, з яким президентом. А це залежить вже від бажання чинного президента Росії Володимира Путіна”, – зазначив Зеленський.

Останні очні переговори між українською та російською делегаціями відбулися 29 березня у Стамбулі. Українська делегація виступила тоді з кількома пропозиціями щодо припинення війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки для України. Після переговорів у Стамбулі, на яких українська делегація запропонувала проєкт угоди про міжнародні гарантії безпеки Україні, переговорний процес дуже ускладнився.