На тлі наближення ембарго  у світі дорожчає нафта

Ціни на нафту в середу зросли більш ніж на 1 долар завдяки обмеженим поставкам і перспективам зростання попиту у зв’язку з наближенням літнього автомобільного сезону в США. Світові поставки сирої нафти продовжують скорочуватися, оскільки покупці уникають нафти з Росії на тлі санкцій, введених після її вторгнення в Україну.

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 1,2%, до 114,94 доларів за барель. Ф’ючерси на нафту марки WTI виросли на 1,2%, до 111,12 доларів за барель, повідомляє Reuters.

Новий міністр закордонних справ Франції заявила у вівторок, що вона з оптимізмом дивиться на те, що тих, хто все ще виступає проти нового пакету санкцій Європейського Союзу, що передбачає поетапну відмову від імпорту російської нафти, можна переконати, і що блок укладе угоду.

«Враховуючи діючі заборони на імпорт російської нафти в США і Великобританію, а також небажання нафтових компаній купувати навіть без формальних юридичних перешкод, самосанкції як і раніше викликають дефіцит пропозиції», – сказав керуючий партнер SPI Asset Management Стівен Іннес.

Зберігаючи тиск на російські поставки, представник адміністрації Джо Байдена у вівторок відправився в Індію, щоб поговорити з офіційними особами і керівниками приватного сектора про санкції США щодо Росії, повідомило Міністерство фінансів. Вашингтон прагне не допустити зростання закупівель Індією російської нафти.

Ситуація з постачанням сирої нафти погіршується, оскільки очікується, що поїздки у вихідні дні в США в день пам’яті будуть найбільш завантаженими за два роки, що призведе до зростання попиту на паливо, оскільки все більше водіїв планують відправитися в дорогу і позбутися обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу, незважаючи на високі ціни на паливо.

Зазначимо, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Євросоюз зможе домовитися про нафтові санкції проти Росії, попри категоричний спротив Угорщини.

Однак уряд Словаччини наполягатиме на тому, щоб Європейський Союз звільнив її від ембарго на енергоносії РФ, яке може бути прийнято вже найближчим часом.

Слід додати, що ембарго ЄС на російську нафту стає все більш вірогідним після того, як Австрія, Угорщина та Словаччина відмовилися від свого права вето.