Херсонщина потерпає без ліків: ціни злетіли, 90% аптек не працюють

На території тимчасово захопленої російськими окупантами Херсонської області не працюють до 90% аптек.

Ціни на більшість препаратів зросли у 3-5 разів, повідомив голова правління “КрымЅОЅ” Денис Савченко.

“У тимчасово окупованій Херсонській області складна ситуація з ліками. Майже всі аптеки не працюють. Деякі аптечні мережі, за словами провізорів, планують взагалі припинити свою роботу в регіоні”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні пролунав потужний вибух і зник мобільний зв’язок

У аптеках ще залишилися дуже дорогі вузькоспеціалізовані препарати, вітаміни, лікарські трави та чаї, а також зубні пасти й деякі косметичні вироби. Ліки зараз везуть з окупованого Криму і Росії, але продають із багажників авто на місцевих ринках. Вони не сертифіковані і можуть виявитися підробкою.

“У регіоні велика проблема з препаратами для серця та тиску. У вагітних жінок немає можливості придбати ліки й аптечні товари в пологовий будинок. Буває неможливо знайти потрібні препарати та інші предмети, які зазвичай були у вільному доступі. Зокрема вони необхідні для пологів і відразу після них”, – стверджує Савченко.

Також є інформація про суттєві проблеми з дитячими ліками, найгостріша ситуація із жарознижуючими препаратами.

25 квітня загарбники захопили Херсонську міськраду. З будівлі зняли прапор України. Окупанти забрали ключі в охорони. Меру й працівникам міськради дали можливість виїхати додому.

Херсон війська РФ зайняли ще на початку березня. Згодом і більшість населених пунктів області. Це єдиний регіон, який окупантам вдалося захопити за більш як два місяці війни проти України.

У Херсоні не припиняються мирні акції протесту місцевого населення проти окупації. Одна з таких відбулася 27 квітня. Беззбройні люди вийшли на пл. Свободи. Мітинг росіяни розігнали газом. Відомо про чотирьох постраждалих.