У Молдові експрезидента оштрафували за носіння георгіївської стрічки

У Молдові експрезидента і лідера соціалістів Ігоря Додона оштрафували за носіння георгіївської стрічки 9 травня. Політик повинен сплатити державі 9 тисяч леїв (майже 14 тисяч грн).

Про це Ігор Додон повідомив в Facebook, пише «Європейська правда».

«Влада доручила поліції скласти на моє ім’я протокол за участь у святкуванні 9 травня із символами перемоги над фашизмом. Я оспорю це зловживання керівництва країни у всіх судових інстанціях. Цей антиконституційний закон у результаті буде скасовано», – пообіцяв Ігор Додон.

Закон, який забороняє публічне використання в Молдові георгіївської стрічки та інших «символів військової агресії», не лише суперечить Конституції, а й є «дискримінаційним, антидемократичним, має на меті штучний поділ суспільства», відзначив він.

9 травня у Молдові День перемоги вперше відзначили із забороною публічного носіння георгіївської стрічки.  Відповідно до закону, порушникам заборони загрожує штраф від 4, 5 тисяч до 9 тисяч леїв або від 30 до 60 годин громадських робіт для фізичних осіб.

Для юридичних осіб та осіб, які обіймають відповідальні посади, передбачені штрафи від 9 тисяч до 18 тисяч леїв.

Президент Молдови Майя Санду затвердила прийняту раніше парламентом країни заборону на георгіївську стрічку і символи «Z» і «V». В країні забороняється використання символіки, яка пропагує російську агресію в Україні.

Естонія частково заборонила в період з 26 квітня – 10 травня використовувати символіку країни-агресора. Заборона діятиме в регіонах Харьюмаа та Іда-Вірумаа, там також поліція заборонила публічні збори, які можуть розпалювати ворожнечу.

Комітет національної безпеки Киргизії відреагував на оголошення у мережі, в яких пропонується прокат до 9 травня карнавальних костюмів – військової форма з літерою Z.