Розвідка оприлюднила дані про генерала РФ, що командував касетними бомбардуваннями Харкова

Видання CNN та українська військова розвідка оприлюднили дані про генерала Олександра Журавльова. Саме він командував касетними бомбардуваннями Харкова та відповідав за вчинення звірств в Алеппо в Сирії.

Саме після звірств у Сирії він був нагороджений званням героя рф, а потім отримав підвищення і став командувачем західного військового округу, пише видання CNN.

Російська дивізія під його командуванням бомбардувала українські міста.

57-річний Олександр Журавльов став офіцером у 1980-х роках, коли служив у колишній Чехословаччині у групі російських військ. Після розпаду СРСР він повернувся до Росії.

Спочатку Журавльов служив у танкових частинах, а у липні 2016-го році став командувачем військ у Сирії, де на той час Москва намагалася захопити контрольоване сирійськими повстанцями місто — Алеппо.

«Після того, як він почав керувати, російські військові посилили свої атаки на контрольовану повстанцями територію та завершили облогу густонаселеного міста. Вони запустили тактику, яка визначала характер дій росії в Сирії: зробити облогу, морити голодом, бомбардувати та змусити підкоритися», — відзначили журналісти CNN.

Під час командування Журавльова також різко збільшилася кількість задокументованих атак касетними боєприпасами у сирійському місті.

За даними Центру документацій порушень у Сирії, цей вид зброї був використаний в Алеппо 137 разів у період з 10 вересня по 10 жовтня 2016 року, що на 791% більше, ніж за попередні 8 місяців. Водночас у 2015 році в Міноборони Росії заперечили використання касетних боєприпасів у Сирії.

Після закінчення битви за Алеппо Журавльов повернувся до Росії, де був нагороджений найвищими відзнаками російського офіцера — героя російської федерації.

Незабаром Журавльова підвищили, тож він став командувачем західного військового округу — тієї самої дивізії, яка спричинила руйнування Харкова та інших частин України.

Касетні боєприпаси (авіабомби, артилерійські снаряди або ракети) містять у собі замість одного великого снаряда безліч суббоєприпасів, які розкидаються у повітрі над великою територією. Не всі суббоєприпаси вибухають під час удару, вони залишаються у землі та несуть небезпеку протягом багатьох років. Саме від касетних боєприпасів гине значна кількість мирного населення.

Раніше через обстріл Миколаєва касетними боєприпасами загинули п’ятеро людей, ще 15 поранені.

Російські загарбники обстріляли місто Слов’янськ Донецької області, імовірно, касетними бомбами. Місцева влада просить мешканців евакуюватись із населеного пункту.

12 травня рашисти завдали удару касетними боєприпасами по селі Велика Костромка Дніпропетровської області. Внаслідок обстрілу, згідно з попередніми даними, є загиблий.