Бізнес відновлює роботу: 510 підприємств переїхали за програмою релокації

За держпрограмою з релокації українських виробництв 510 підприємств перемістили свої потужності з областей, де тривають бойові дії.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

«В рамках програми релокації вже 510 українських підприємств перемістили свої потужності з областей, де тривають бойові дії. Більша частина з них (303) відновили свою діяльність на безпечних територіях», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що ще 50 підприємств наразі монтують виробниче обладнання та підключають комунікації, відтак запрацюють найближчим часом.

Окрім цього, готуються до переїзду найближчим часом 192 підприємства й нині перебувають на різних стадіях транспортування.

Загалом Мінекономіки отримало понад півтори тисячі заявок від бізнесу щодо участі у програмі релокації.

Учасникам програми надається підтримка з пошуку приміщень, опрацювання логістики переїзду, транспортування підприємств «Укрзалізницею», «Укрпоштою».

Компанії, що здійснюють переміщення в один із визначених регіонів самостійно, можуть розраховувати на компенсацію.

«Держава також допомагає українським компаніям, що релокувались до Західної України, якнайшвидше адаптуватися до нових умов. Ми надаємо підтримку з постачання сировини, пошуку нових ринків збуту продукції тощо. Допомога надається і з кадрових питань – Державна служба зайнятості здійснює підбір працівників. Релоковані підприємства повинні мати всі умови, аби стати драйверами економічного зростання України», – зазначив Ігор Дядюра, заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Як повідомлялося, більшість представників МСБ відкинули ідею релокації свого підприємства: 71% не перевозили свій бізнес та не планують цього робити; 20% перевезли підприємства в інші регіони України; 4,4% переїхали за кордон. Втрати від війни МСБ в середньому становлять від $38,5 тисяч у мікропідприємств, й до $2,1 млн у середніх.

У цілому, майже дві третини (61%) вітчизняних компаній, що продовжують працювати, не потребують фізичного переміщення своїх потужностей.