Відзначився звірствами в Сирії: назвали ім’я генерала РФ, який керував обстрілами Харкова

З перших днів війни проти України Росія обстрілювала Харків забороненими касетними боєприпасами, які миттю знищували будинки та вбивали мирних жителів.

Командував діями окупантів із захоплення міста генерал-полковник армії РФ Олександр Журавльов. Про це йдеться у розслідуванні CNN.

Зазначається, що раніше генерал керував однією з найжорстокіших російських операцій у сирійській війні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Приїхав, показовий суд влаштував” – Москва відправляє в Україну “професійних карателів”

Видання розслідувало обстріл Харкова 27-28 лютого і підтвердило, що 11 місць було вражено касетними боєприпасами. Наприкінці березня Організація Об’єднаних Націй заявила, що з початку вторгнення в Україну було скинуто щонайменше два десятки касетних боєприпасів.

За допомогою аналізу супутникових знімків у співпраці з Центром інформаційної стійкості (CIR) та наземних розслідувань журналісти встановили бригаду загарбників, які били по місту, та їхнього командира.

Всі вони належали до 79-ї російської реактивної артилерійської бригади, що базується в Бєлгородській області.

Цей підрозділ підпорядковується безпосередньо керівництву Західного військового округу (ЗВО) ЗС РФ, одного з п’яти військових округів армії Путіна в західній частині країни-агресора. І керує ним генерал-полковник Журавльов.

Декілька військових експертів повідомили, що він є єдиним офіцером, який має повноваження віддавати наказ про ракетну атаку “Смерчами” у своєму районі. Адже, оскільки це дорога зброя, вона “вимагає схвалення старшого”.

57-річний Журавльов отримав звання радянського офіцера у 1980-х, коли служив у колишній Чехословаччині у складі групи російських військ.

Після розпаду СРСР повернувся до Росії, спочатку служив у танкових частинах. Тричі прямував до Сирії, він вперше став командувачем російських військ у країні під час свого другого перебування у липні 2016 року.

Керівництво Журавльова каталізувало штурм східного Алеппо. Після того, як він взяв кермо влади, російські військові швидко посилили свої атаки на місто, утримуване повстанцями, і завершили облогу, що призвело до великої кількості загиблих і запуску тактики, яка визначила втручання Росії в Сирії: блокувати, морити голодом, бомбардувати і змусити підкоритися.

В Україні з початку широкомасштабної війни Збройні сили Україні ліквідували від восьми до 10 генералів Російської Федерації. Це є надзвичайно високим показником. Є припущення, що російські генерали змушені діяти доволі близько до лінії фронту, де шанси бути ліквідованим силами спротиву України значно вищі.