В Єврокомісії планують визнати злочином обхід санкцій проти РФ

Європейська комісія через два тижні планує запропонувати визнати обхід антиросійських санкцій Євросоюзу злочином. Чиновники вже готують відповідну юридичну пропозицію.

Європейські чиновники готують юридичну пропозицію, за якою ухилення від санкцій ЄС вважатиметься злочином, пише видання Politico.

Цей крок нібито допоможе країнам-членам об’єднання конфіскувати заморожені активи РФ.

За задумом Єврокомісії, кримінальна відповідальність за обхід санкцій проти Росії стане правовим підґрунтям для замороження активів, а головна мета змін – заповнити прогалини національних законодавств.

В де-яких країнах ЄС за ухилення від санкцій не передбачена кримінальна відповідальність, але країни-члени Євросоюзу на квітень вже конфіскували російських активів приблизно на 30 млрд євро. Це елітна нерухомість і твори мистецтва, що належать громадянам РФ і російським компаніям.

Керівництво Євросоюзу минулої середи розраховувало затвердити шостий пакет санкцій проти росії, ключовим аспектом якого є нафтове ембарго до кінця робочого тижня.

Але Європейський союз виключив заборону на морське транспортування нафти з шостого пакету санкцій проти Росії. Таким чином, Брюссель пішов назустріч Греції та Мальті.

Нова Зеландія запровадила нові санкції щодо восьми російських організацій і громадян Росії через вторгнення до України. Держава продовжує недвозначно засуджувати невиправданий та незаконний напад Росії на Україну.