Кулеба розповів про переговори щодо постачання зброї до початку повномасштабного вторгнення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що ще до початку повномасштабного російського вторгнення Україна вела активні переговори щодо постачання озброєння. Проте західні країни неохоче погоджувалися, через що було «втрачено час».

Про це Кулеба розповів виданню Politico.

За його словами, переговори про військову допомогу велися протягом декількох місяців до 24 лютого і в перші тижні після початку війни.

Кулеба згадав про розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном наприкінці лютого.

«Я запитав його, що, можливо, нарешті настав час дати Україні ЗРК Patriot. Він сказав: “Дмитро, в принципі, це може статися. Але потрібно не менше двох або трьох місяців, щоб навчити ваших людей, як їх використати», – сказав міністр.

Кулбеа заявив, що ніхто не міг уявити, що війна затягнеться на такий термін. Але українського протистояння міг кардинальним чином змінитися, якби Україна мала озброєння.

«Але якби нас із самого початку почули про зброю, якби нам не доводилося годинами і днями пояснювати партнерам, чому нам потрібна саме ця зброя, а не інша, ми вже отримали б її і навчили всіх, і ситуація була б зовсім іншою, було б набагато краще. Ми всі втратили час і дозволили Путіну отримати те, чого в нього не повинно бути», – заявив Кулеба.

При цьому міністр додав, що США «витратили тижні», вивчаючи старі радянські запаси по всьому світу. Після цього Пентагон змінив риторику та заявив про можливий перехід України на західну зброю. На думку Кулеби, саме на саміті у Німеччині США переконали євросоюзників “перевести Україну з радянської зброї на зброю НАТО”.

Анонімне, але не офіційне джерело Міноборони США в коментарі ЗМІ підтвердило, що США припустилися помилки щодо України.

«Україна досягла б більшого, якби у них (наше, – ред.) озброєння на руках заздалегідь. Їм було б набагато простіше тренуватися працювати з ним і правильно впроваджувати його у свої бойові порядки», – сказав чиновник Пентагону.