Посівна йде активно, але повільно: в Міагро розповіли про причини

Посівна кампанія в Україні відбувається досить активно, але на 20-30% повільніше, ніж зазвичай. Складнощі пов’язані з логістикою та браком палива.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський на брифінгу в «Медіацентрі Україна – Укрінформ».


Микола Сольський
міністр аграрної політики та продовольства України

«Складнощі виникають і з кількістю техніки (велика її кількість на фронті), комендантською годиною та зберіганням посівного матеріалу та палива»

Також, за словами міністра, вливає на посівну й погода. Зменшується посів основної культури – кукурудзи. Щоб зекономити, фермери сіють інші ярі культури (наприклад, пшеницю), а також соняшник і сою.

Міністр розповів, що держава виділяла аграріям певні кредитні кошти. Заставою можуть бути не лише гроші, але й зерно.

«Держава запропонувала агропідприємствам брати кредити. Для цього треба було лише 20% застави, решту суми покриває держбюджет. Загальна сума кредитів склала приблизно 17 млрд»

— Микола Сольський,
міністр аграрної політики та продовольства України

За його словами, коли зникли звичні логістичні шляхи через моря, виникла необхідність будувати нові, для чого доводиться домовлятися з іншими державами. Фермери роблять все, що від них залежить і працюють, як можуть. А будувати нову логістику взялася держава.

Нагадаємо, посівна кампанія в Україні цього року почалася в усіх областях, окрім Луганської.

Через бойові дії посівну неможливо провести на площі 3,5 мільйонів гектарів сільгоспземель. Це близько 10% усієї оранки.

В Кабміні прогнозують, що через війну урожай зернових цього року буде на 20% менше, ніж минулого року.