Відео: захисники Маріуполя дали прес-конференцію з «Азовсталі»

Сьогодні, 8 травня, захисники Маріуполя на Азовсталі дали прес-конференцію. Зокрема, із журналістами спілкуються заступник командира полку Нацгвардії «Азов» Святослав Паламар та офіцер розвідки управління Ілля Самойленко.

Вони розповіли, що «Азовсталь» перебуває під постійним обстрілом. Тільки за останню добу нарахували близько 25 прильотів з боку окупантів РФ. Також були задіяні три стратегічні бомбардувальники.

Працює ствольна артилерія, танки, міномети, снайпери, а піхота намагається йти на штурм.

Останні три дні проводилася евакуація цивільних, але «Азов” не може підтвердити, що були евакуйовані всі.

«Оскільки жодна міжнародна організація чи владна структура, жоден український політик не приїхав на «Азовсталь», немає спецтехніки, щоб розібрати завали. І дуже шкода, що це все супроводжується словами про те, що «ми все зробили» та «наказ виконано», – зазначив Паламар.

На території заводу є багато вбитих військових та мирних жителів. Загальна кількість загиблих іде на десятки тисяч.

Також на «Азовсталі» багато поранених військових, які підлягають евакуації насамперед.

Захисники зазначають, що могли б легко відійти з Маріуполя, як побачили, наскільки критичною та небезпечною стає ситуація. При цьому був наказ захищати Маріуполь, хоча не було наказу повністю взяти на себе командування обороною міста.

«Але це рішення було прийняте тому, що більше ніхто на це не виявився здатним», – зазначив Самойленко і наголосив, що підготовка оборони Маріуполя саботувалася фактично з 2014 року.

За словами Самойленка, бійці могли б скласти зброю та чекати смерті від голоду чи бомби. Другий варіант – спроба втечі, думаючи про своє життя, а не про виконання обов’язку.

«Саме це сталося з командиром морпіхів 36-ї бригади, він просто відмовився виконувати наказ, який був спущений зверху. Він спробував втекти з міста з невеликою групою, намагався прорватися з боєприпасами на машинах та танках», – зазначив він.

Четвертий варіант – це здавання в полон. Також є п’ятий варіант у цій ситуації – стояти та боротися до кінця.

Самойленко підкреслив, що захисники Маріуполя мають зв’язок з командуванням і в силі залишається наказ тримати оборону.