Росіяни вивозять з окупованих територій зерно: в Мінагро спрогнозували збитки

Російські загарбники уже вивезли кілька сотень тисяч тонн зерна з тимчасово окупованих територій у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. В Мінагрополітики спрогнозували збитки, які може завдати країна-окупант.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону.

«Росіяни використовують тактику початку XX ст. з крадіжками зерна й вивезення його з України. На сьогодні ми маємо підтверджені факти, що декілька сотень тисяч тонн зернових було вивезено сумарно з Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей», – сказав Висоцький.

На цих територіях у фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), знаходиться близько 1,5 млн тонн зернових, відзначив він.

«Це суттєвий запас. За міжнародними цінами, це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь Росії», – наголосив заступник міністра.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозує, що урожай зернових цього року, ймовірно, буде на 20% менше, ніж минулого року. Це відбудеться через скорочення посівних площ після вторгнення Росії.

Міністр аграрної політики Микола Сольський під час поїздки до Латвії обговорив можливості експорту продукції українських аграріїв за допомогою латвійських портів. Дипломат також ознайомився з портовою та логістичною інфраструктурою Латвії.

Уряд Німеччини сприятиме Україні продовжувати в умовах війни вирощувати зерно та експортувати його залізницею на світовий ринок.