У розвідці Британії оцінили кібератаку на Київстар

У розвідці Британії оцінили кібератаку на Київстар

Фото: Getty Images

Київстар зазнав хакерської атаки 12 грудня

Кібератака на Київстар, ймовірно, була наймасштабнішою атакою хакерів з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Експерти британської розвідки назвали нещодавню кібератаку на компанію
Київстар одним із найбільш руйнівних хакерських нападів з початку повномасштабної війни Росії.

Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки.

 

12 грудня найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні Київстар зазнав кібератаки, наслідки якої тривали впродовж щонайменше 48 годин, впливаючи на мобільні послуги та послуги передачі даних компанії. Внаслідок кібератаки понад половина населення України залишилася без мобільного та інтернет-зв’язку. У Київстарі заявили, що витоку особистих даних клієнтів зафіксовано не було.

 

Ця хакерська атака порушила роботу сирен повітряної тривоги, деяких банків, банкоматів і торгових терміналів. Водночас Монобанк став мішенню DDoS-атаки, яка призвела до порушення доступу до вебсайту банку.

“Оскільки постраждали державні ресурси та екстрені служби України, цей інцидент, ймовірно, є однією із найбільш підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабного вторгнення Росії”, – заявили експерти розвідки.

Нагадаємо, 13 грудня російські хакери з угруповання Солнцепек взяли на себе відповідальність за кібератаку на Київстар, заявивши про знищення “10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисяч серверів”. Своєю чергою у Київстар спростували заяви російських хакерів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp