Російські мільярдери Фрідман і Авен назвали помилкою інвестиції за кордон

Російські мільярдери Фрідман і Авен назвали помилкою інвестиції за кордон

Фото: Getty Images

Російські мільярдери Михайло Фрідман і Петро Авен

Михайло Фрідман і Петро Авен стверджують, що “не розуміють, чому проти них ввели санкції”.

Російські мільярдери Петро Авен і Михайло Фрідман назвали помилкою свої мільярдні інвестиції в європейські країни. Про це повідомляє Bloomberg.

 

“Мені не дали вибору, мене витиснули… Сьогодні той факт, що ми вклали гроші в Англію, виглядає колосальною помилкою”, – заявив Фрідман агентству.

 

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він жив у Лондоні, хоча і скаржився на санкції. У жовтні він спочатку переїхав до Ізраїлю, а після загострення конфлікту Ізраїлю с ХАМАС – повернувся до Росії.

“У мене величезний будинок і сад, і британська влада не дозволила мені найняти ні прибиральницю, ні садівника… Мені доводилося бути вдома щовечора і двічі на тиждень проходити перевірку в поліцейській дільниці. Я також не міг користуватися своєю машиною і був змушений користуватися громадським транспортом, а мій будинок далеко від метро”, – поскаржився Фрідман.

 

Його бізнес-партнер Петро Авен має громадянство Латвії і виїхав до цієї країни з Великої Британії минулого року. Тепер він також називає інвестиції у європейські країни помилкою і скаржиться на “психологічний тиск” через санкції.

 

За його словами, ще у липні 2022 року при вильоті з Великої Британії до Прибалтики поліція допитувала його в аеропорту Лондона протягом трьох годин і в якийсь момент запитала, чому він та його партнери вклали мільярди на Заході та розмістили свій головний офіс в Англії. “Через помилку”, – відповів мільярдер.

Фрідман і Авен стверджують, що “не розуміють, чому проти них ввели санкції”. Західні бізнесмени і політики несуть відповідальність за нинішню ситуацію в Росії “безумовно не менше, ніж так звані російські олігархи”, впевнений Авен.

Речник Кремля Дмитро Пєсков після коментарів Фрідмана та Авена для Bloomberg заявив, що повернення великих бізнесменів до Росії – це нормальний процес, оскільки “Батьківщина у них одна”.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну президент РФ Володимир Путін неодноразово закликав російських бізнесменів тримати свої активи у Росії, щоб закордонні правоохоронні органи не заарештували їх через санкції.

Очільник Кремля заявляв, що “попереджав” російських бізнесменів про наслідки зберігання майна поза російською юрисдикцією, і ситуація, що склалася, стане для них “уроком”. 

 

Нагадаємо, наступного дня після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Фрідман і Авен виїхали з Москви до Лондона. Фрідман називав конфлікт “трагедією” і засуджував війну, проте послідовно уникав прямої критики президента РФ Володимира Путіна. Водночас його російські компанії продовжували заробляти у РФ.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp