Мінфін закликає FATF не зволікати з заходами щодо Росії

Мінфін відреагував на рішення FATF щодо Росії

Фото: Getty Images

Міністерство фінансів заявило, що FATF повинна забезпечувати виконання свого мандату

Бездіяльність у протидії російській загрозі світовій фінансовій системі не відповідає нічиїм інтересам.

Зволікання FATF щодо протидії ризикам, які Росія створює для світової фінансової системи, не відповідає нічиїм інтересам, окрім Кремля та спонсорованих ним терористичних угруповань. Про це 27 жовтня повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

Зазначається, що Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (Financial Action Task Force on Money Laundering – FATF) на пленарному засіданні минулого тижня не оголосила про подальші заходи щодо протидії ризикам РФ.

“Організація повинна забезпечувати виконання свого мандату ефективного та дієвого фінансового наглядового органу… Лише за останні кілька місяців ми стали свідками відвертого визнання того, що Росія фінансувала ПВК Вагнер на суму 1 млрд доларів з державного бюджету, а також активізувала торгівлю зброєю та комерційні зв’язки з країнами, внесеними до чорного списку FATF – Іраном та Північною Кореєю. Росія також посилила спроби шантажу країн-членів FATF, щоб схилити їх на свій бік”, – наголосили у відомстві.

Мінфін закликав усіх суб’єктів посилити контроль за будь-якими транзакціями, пов’язаними з РФ, з огляду на чимраз більш ризики для міжнародної фінансової системи.

“Загроза з боку Росії міжнародному верховенству права продовжує зростати з кожним днем. Чим довше ми зволікаємо, тим більше ми заохочуємо (президента РФ Володимира) Путіна активізувати незаконну діяльність, фінансувати терористичні організації та займатися незаконною торгівлею зброї. Україна буде продовжувати закликати FATF до подальших дій для протидії російським ризикам і захисту глобальної фінансової системи”, – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко після пленарного засідання FATF.

FATF – міжурядова організація, створена для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, у червні 2022 року FATF призупинила права Росії як члена організації та обмежила її участь у своїй діяльності, а у лютому 2023 року призупинила членство Москви.

Водночас Україна з початку війни домагається виключення РФ із членів FATF та внесення її до “чорного списку” країн з високим ризиком.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp