Більшість українців відчули погіршення економічного становища – опитування

Більшість українців відчули погіршення економічного становища - опитування

Фото: АР (архівне фото)

Українці сподіваються на покращення економічного становища

За результатами дослідження, 60% українців відчули погіршення власного економічного становища за останні пів року.

Більша частина громадян України  (60%) відчула погіршення власного економічного становища за останні пів року, у 35% – воно не змінилось, лише 5% відчули покращення. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи Рейтинг.

 

Оцінки становища в Україні загалом гірші: 73% відчули погіршення, 13% – говорять про відсутність змін, 9% – про покращення. 1

 

 

Загалом стан справ в економіці респонденти оцінюють дещо краще, аніж у минулих опитуваннях, проте спостерігається зростання негативних оцінок щодо майбутнього.

 

Так, говорячи про економіку України у майбутньому 29% респондентів очікують покращення, 26% думають, що нічого не зміниться, 32% – очікують погіршення.

 

Щодо особистої ситуації – 23% сподіваються, що у наступний рік їхнє особисте економічне становище покращиться, 41% вважають, що воно не зміниться, 21% – мають песимістичні погляди щодо цього.
1

 

 

Опитування було проведене 5-7 вересня серед 1000 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 3,1%.

Нагадаємо, за 2022 рік економіка України втратила 29,2%. Це сталося через початок повномасштабної війни з Росією. У 2023 році ВВП України зростає швидше, ніж очікувалося. У Мінекономіки прогнозують, що за підсумками року ріст буде близько 4%.

Економіка України попри війну відновлюється

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp