В Україні досі відкриваються компанії зі зв’язками в РФ і Білорусі

В Україні досі відкриваються компанії зі зв’язками в РФ і Білорусі

Фото: ATR

В Україні відкриваються нові підприємства з російським або білоруським “слідом”

За період повномасштабного вторгнення РФ в Україну (переважно в 2022 році), було виявлено 39 новостворених компаній, в структурі власності яких є особи пов’язані із РФ та РБ.

В Україні продовжують відкриватися компанії зі зв’язками в Росії та Білорусі. Зокрема аналітики YouControl виявили 39 новостворених компаній, у структурі власності яких є особи, пов’язані із Росією й Білоруссю. Більшість цих юридичних осіб реєструвалися протягом 2022 року і належать до благодійних організацій.

В YouControl  створили найбільш повний список українських компаній, що мають “ворожий слід”. До нього увійшли понад 20 тис активних українських підприємств, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент Російської Федерації чи Республіки Білорусь.

За даними YouControl, від початку повномасштабної війни лише у 5% з 20 тисяч компаній з «російсько-білоруським слідом» змінився склад бенефіціарів, тобто ідбувся вихід із структури власності представників країн-агресорів.

“Аналітикам вдалося виявити понад 1000 таких фірм, що складає трохи більше 5% від загальної кількості підприємств зі зв’язками в Росії та Білорусі. Майже 50% з цих компаній зареєстровані у м. Київ, ще близько 6,5% розташовані у Київській області. Майже 27% працюють у торговій сфері, по 14% – у переробній промисловості та нерухомості, – уточнили в YouControl.

Повідомляється, що зникнення представників РФ та РБ зі структури власників українських компаній не завжди означає зникнення зв’язків з країнами-агресорами.

“Деякі зміни, вірогідно, були направлені на приховування “російсько-білоруського сліду””, – йдеться у звіті.

Найпоширенішими способами псевдозмін називають зміну даних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо країни громадянства чи адреси реєстрації учасників/бенефіціарів з Росії та Білорусі на іншу (найчастіше – на Кіпр, Туреччину, Ізраїль та Україну); переоформлення права власності на ймовірних родичів, які мають громадянство України або інших країн, крім РФ та РБ (збіг прізвищ, а також по-батькові, яке збігається з ім’ям попереднього учасника).

За період повномасштабного вторгнення РФ в Україну (переважно в 2022 році), було виявлено 39 новостворених компаній, в структурі власності яких є особи пов’язані із РФ та РБ. Близько половини цих юросіб (19) оформлені у Києві, ще 14 – на заході України, 3 – на півдні і 2 – на сході країни.

Раніше повідомлялося, що суд повернув у власність держави “трубу Медведчука”.

Зеленський прокоментував передачу п’яти підприємств державі
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet