Пригожин образився на Путіна і “розхитує” його режим – ISW

Засновник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин продовжує розхитувати режим Володимира Путіна, критикуючи бюрократичну машину в РФ.

Найімовірніше, це пов’язане з образою на те, що не отримав обіцяну Кремлем нагороду за нібито “захоплення” Бахмута, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіян хочуть примусити безкоштовно працювати на оборону ‒ британська розвідка

Пригожин заявив, що російські офіційні особи змогли б скористатися своєю історичною здатністю піддавати російське суспільство цензурі, якби РФ не розпочала війну проти України.

“Коментарі Пригожина, найімовірніше, націлені на Путіна, якого російські державні ЗМІ зазвичай зображують як лідера, який безпосередньо займається невеликими інфраструктурними проєктами та життями простих росіян”, зазначають аналітики.

Пригожин досить регулярно “криє останніми словами” керівництво міноборони РФ і Генштабу, звинувачуючи їх у провалах на війні в Україні.

25 травня Пригожин заявив, що його найманці нібито передають регулярній російській армії контроль над Бахмутом, а самі йдуть у тилові табори на відновлення. За його словами, процес триватиме до 1 червня.

У своєму відеозверненні Пригожин покепкував з військових регулярної армії РФ. Показав двох “вагнерівців” на прізвиська “Бібер” і “Долін”, що мають захистити російських військових від українських, якщо ті злякаються.