Зацькований генерал Лапін очолив “оборону” на Бєлгородщині – сміються навіть росіяни

Генерал-полковник Олександр Лапін нібито особисто керував “зачисткою” Бєлгородської області Росії від так званих диверсантів.

Відповідні кадри поширили кремлівські пропагандисти. Відео насмішили навіть росіян, передає Gazeta.ua.

Російські джерела стверджували, що Лапін керував “контртерористичною операцією” разом з частинами 3-ї мотострілецької дивізії (20-та гвардійська загальновійськова армія, Західний військовий округ).

Генерала Лапіна користувачі мережі назвали “регулювальником”, оскільки на опублікованому відео він активно розмахував руками перед бронетехнікою. Дописувачі помітили, що “визволитель” навіть не мав зброї, і поцікавилися, хто в міноборони РФ відповідає за “медійку”.

“Це дуже погане відео. Точніше, сумне. Між генералом і взводом нікого? Чи Лапа вирішив на камеру світитись?”, “Регулювальник”, “У нього навіть зброї немає. Може, це ЗСУ відео постановочне зняли?”, “Показуха”, “Цирк”, писали росіяни у коментарях.

Реакція РДК на появу Лапіна у Бєлгородській області

“Російський добровольчий корпус”, воїни якого проникли на територію Бєлгородщини, іронічно відповів генералу.

“Велике прохання передати генералу Лапіну, який “керує зачисткою”, що ми тут неподалік і коли витягнемо БТР, обов’язково проконтролюємо процес”, пожартували російські добровольці в Telegram.

ISW про події на Бєлгородщині

В американському Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що російський інформаційний простір значною мірою гіперфіксований на ймовірних цілях рейдів і на діях Росії у відповідь.

Аналітики зазначають, що багато російських джерел вихвалювали Лапіна за організацію “злагодженої контртерористичної операції” на Бєлгородщині після того, як російські прикордонники не змогли відбити рейди.

Інші критикували рішення призначити Лапіна командувати в Бєлгородській області через його провали на фронті. Зокрема, пригадали про невдалу переправу через річку Сіверський Донець біля Білогорівки Луганської області у травні 2022 року. Тоді Збройні сили України знищили понтонну переправу ворога, знешкодили російську техніку.

В ISW зауважують, що вихваляння Лапіна російськими блогерами за командування обороною проти дуже невеликого вторгнення на кордон свідчить про те, що вони піддаються путінській пропаганді.

За словами аналітиків, російська реакція на рейд в інформаційному просторі та у повідомлених військових діях має вкрай непропорційний вигляд. У ISW пояснили: російські сили не мали потребувати значного підкріплення чи залучення генерал-полковника, щоб відбити “рейд” 13 броньованих машин.

У жовтні торік Олександра Лапіна звільнили з посади командувача угрупування російських військ “Центр”.

З 2017-го Лапін командував Центральним військовим округом (ЦВО) РФ. До кінця жовтня 2022 року він також обіймав посаду командувача угрупуванням військ “Центр”, яке захоплювало Луганську область. У листопаді стало відомо, що тимчасово виконувачем обов’язків командувача ЦВО призначили генерала Олександра Лінькова.

Восени Лапіна почав активно критикувати голова Чечні Рамзан Кадиров. Він звинувачував генерала у здачі Лимана на Донеччині, у прориві української армії на одній з ділянок фронту й називав його “нездарою”. Позицію Кадирова публічно підтримав засновник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин.