Чи змінять F-16 кардинально ситуацію на фронті – в Пентагоні відповіли

Пентагон вважає, що передача Україні винищувачів F-16 не змінить ситуацію кардинально.

Винищувачі не змінять баланс докорінно у війні Росії проти України. Про це сказав міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл, передає “Голос Америки”.

Але передача Україні винищувачів F-16 важлива в середньостроковій перспективі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС анонсували перші поставки F-16 для України

“Надання Україні F-16 створює проміжні можливості, яких українці поки що не мають, але це не змінить ситуацію кардинально, адже поки що авіаційна сила не була вирішальним фактором у війні”, вказав Кендалл.

Він відзначив ефективність систем протиповітряної оборони України.

На запитання про терміни передачі зброї міністр сказав, що багато деталей потрібно з’ясувати. На передачу Україні F-16 у кращому разі піде кілька місяців.

США налаштовані підтримувати міжнародні зусилля з підготовки українських пілотів на сучасних винищувачах. Однак у Вашингтоні досі не визначилися, чи будуть саме США, чи то інші союзні країни передавати F-16 Україні.

Сполучені Штати Америки підтримують спільні зусилля союзників й партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, зокрема F-16.

Навчання на винищувачах не відбуватиметься в США, однак американський персонал братиме участь разом з європейськими союзниками й партнерами. Про це заявив президент США Джо Байден під час саміту G7.