Нові санкції ЄС зачеплять іноземні компанії

Новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії містить обмеження проти низки іноземних компаній, які допомагають Москві ухилятись від санкцій.

Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. В інтерв’ю німецькому мовнику ZDF вона підкреслила, що ЄС серйозно налаштований покласти край ухиленню від санкцій з боку Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: G7 оголосила про плани обмежити торгівлю алмазами з Росією

“І саме тому в одинадцятому пакеті санкцій у нас понад 90 компаній по всьому світу, щодо яких ми маємо чіткі докази того, що вони порушують санкції, тобто постачають санкційні товари безпосередньо до Росії з Європейського Союзу в обхід через треті країни”, зазначила вона.

За словами фон дер Ляєн, із-поміж цих компаній “близько восьми” зареєстровані в Китаї.

“Це не означає, що вони мають бути китайськими компаніями. Це компанії, які існують частково на папері і мають власників, які походять із інших країн. Але вони зареєстровані в Китаї, і тут ми будемо чіткими”, додала посадовиця.

Сполучені штати Америки оголосили про новий масштабний пакет санкцій.

До нього увійшли понад 300 компаній, фізичних осіб, суден та літаків, передає Міністерство фінансів США.

Управління контролю за іноземними активами США наклало обмеження на 104 компанії та організації, а також 22 фізичні особи. Держдепартамент США окремо заблокував активи ще 200 фізичних та юридичних осіб.