У Хіросімі розпочався саміт “Великої сімки”: Україна буде в центрі уваги

Лідери країн “Великої сімки” (G7) прибули до японського міста Хіросіма для участі у саміті, що розпочинається 19 травня.

Одне з основних питань порядку денного ‒ війна Росії проти України. Про це повідомляє видання Kyodo.

Лідери G7 уже відвідали музей у Хіросімі, де документують руйнування, спричинені американським атомним бомбардуванням у 1945 році.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, який головує на зустрічі, зробив ядерне роззброєння ключовим пунктом порядку денного саміту на тлі ядерного шантажу Росії у її війні проти України та швидкого нарощування ядерних сил Китаю.

Кісіда вже зустрівся із президентом США Джо Байденом та прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

“Альянс Японії та США є основою миру та безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми дуже вітаємо стрімкий розвиток співпраці”, ‒ сказав Кісіда під час зустрічі з Байденом.

У свою чергу лідер США запевнив, що коли країни “стоять разом ‒ ми стаємо сильнішими”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського розкрили подробиці зустрічі зі спецпредставником Китаю

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак прибув до Японії ще в четвер. Він, зокрема, відвідав корабель JS Izumo, який може нести гелікоптери та винищувачі, здатні злітати та сідати вертикально.

Під час двосторонньої зустрічі в четвер Сунак та Кісіда оголосили про укладання низки нових угод у широкому спектрі областей, включаючи оборону, чисту енергію, кібербезпеку та напівпровідники.

“Угода в Хіросімі дозволить нам активізувати співпрацю між нашими збройними силами, разом розвивати нашу економіку та розвивати наш передовий досвід у галузі науки та техніки. Це знаменує новий захоплюючий етап у процвітаючому партнерстві Великої Британії та Японії”, ‒ зазначив Сунак.

За словами радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана, у порядку денному саміту буде “обговорення про поле бою” в Україні та “становище про санкції та кроки, які G-7 зробить колективно”.

Лідери “Великої сімки” та запрошені гості з кількох інших країн також обговорять ситуацію з Китаєм на тлі побоювань, що Пекін може спробувати атакувати Тайвань. Йтиметься також про ядерну програму Північної Кореї та серію її нещодавніх ракетних випробувань.

Японський прем’єр сподівається привернути увагу до ризиків розповсюдження ядерної зброї. Лідери також мають обговорити зусилля щодо зміцнення світової економіки та вирішення проблеми зростання цін по всьому світу, особливо в країнах Африки, Азії та Латинської Америки, що розвиваються.

До G-7 входять Японія, США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Канада та Італія, а також Європейський Союз. До участі у саміті в Хіросімі було запрошено представників деяких інших країн.

На саміті G7 говоритимуть про ядерне роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї. Таку пропозицію до засідання готує уряд Японії.