Чернівецька облрада ухвалила рішення щодо пов’язаних з Росією релігійних організацій

Чернівецька облрада підтримала заборону на своїй території релігійних організацій, які мають доведений зв’язок з Росією.

40 депутатів проголосували за це рішення, повідомляє пресслужба Чернівецької облради.

“Депутати Чернівецької обласної ради вважають діяльність релігійних організацій (об’єднань), які мають доведений церковно-канонічний зв’язок з країною-агресором (Росією), забороненою на території Чернівецької області”, йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві парафії на Вінниччині заявили про перехід до ПЦУ

У проєкті рішення йдеться, що обласна адміністрація має проаналізувати, чи законно релігійні організації безкоштовно використовують храми та церкви.

“Зокрема, здійснити аналіз та вжити відповідних заходів щодо законності використання культових будівель та майна державної власності, переданих у власність (повернутих у безоплатне користування) релігійним організаціям (громадам), які мають доведений церковно-канонічний зв’язок з країною-агресором”, додали у документі.

Представник Російської православної церкви в Україні, митрополит Онуфрій (Орест Березовський) має російський паспорт. Про це йдеться у журналістському розслідуванні Михайла Ткача. Журналісти знайшли російські паспорти у більш ніж 20 служителів РПЦ в Україні.

Митрополит РПЦ в Україні Онуфрій заявив, що не вважає себе громадянином Росії. Однак визнав, що раніше мав російський паспорт, якого нібито позбувся.