Пояснили, чому травень не балує українців теплом

Цьогоріч у травні замість очікуваної спеки спостерігали сильні заморозки.

Провідна наукова співробітниця Інституту геофізики Національної академії наук України кліматологиня Світлана Бойченко пояснила, чому травень в Україні стає прохолоднішим, передає “24 Канал”.

“Клімат в Україні змінюється в унісон з глобальними тенденціями. Останні 120-140 років приземна температура повітря підвищилася аж на 1,2-1,3 градуса за рік. Водночас останні 30 років потепління інтенсифікувалося і температура вже підвищується повільніше. Зокрема, лише у межах 0,2-0,4 градуса за рік”, йдеться у повідомленні.

Певні зміни відбулися й у сезонному ході температурного режиму, а також режиму зволоження. Таким чином зими стали теплими й малосніжними, а літа більш спекотними й посушливими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптикиня сказала, якої погоди чекати влітку

“Але, наприклад, в останні десятиліття на фоні теплих зим відмічається незначне похолодання в січні майже на всій території України. Крім того, травень вже декілька років не балує нас теплом”, зауважила Бойченко.

Ситуація також ускладнюється проявом стихійних явищ. Під впливом глобальної зміни клімату перебувають всі регіони України. Однак, найбільш вразливими є:

Карпати та Кримські гори;

узбережжя Чорного та Азовського морів;

південні регіони України, через аридизацію кліматичних умов.

В Україні до середини травня утримається прохолодна погода, її зумовить антициклон Tina. Найближчого тижня періодично дощитиме, часом пройдуть грози, повідомив синоптик Ігор Кібальчич.