Зеленському не дадуть слова під час фіналу Євробачення

Президентові Володимиру Зеленському не дали можливості звернутися до глядачів Євробачення.

Європейська мовна спілка заявила, що звернення може призвести до політизації заходу, пише The Times.

“Євробачення це міжнародне розважальне шоу, яке регулюється суворими правилами й принципами, установленими від моменту його створення. Одним із наріжних каменів конкурсу є його неполітичний характер”, заявив представник спілки, яка є організатором Євробачення.

За його словами, цей принцип виключає можливість робити політичні або подібні заяви в рамках конкурсу.

“Прохання пана Зеленського звернутися до глядачів на Євробаченні, хоча й було висловлене з похвальними намірами, на жаль, не може бути задоволене, оскільки це суперечило б правилам заходу”, додав представник спілки.

Водночас колишній міністр культури лорд Ед Вейзі вважає, що Зеленському слід дозволити виступити на Євробаченні.

“Це радісний вечір і зустріч європейських націй та артистів, але ми всі знаємо, що за цим стоїть, і жалюгідно ховатися від цього”, сказав він.

Він нагадав, що єдиною причиною, чому конкурс проводиться у Великій Британії, є війна.

“І було б шляхетно дозволити Зеленському зробити заяву про те, чому Україна опинилася в дуже прикрому становищі, не маючи можливості приймати конкурс”, сказав Вейзі.

Європейська мовна спілка наголосила, що продовжує підтримувати Україну під час конкурсу, залучаючи до участі українських артистів. За її даними, загалом на конкурсі виступить не менш як 11 виконавців з України.

Крім того, у короткометражних відео на екрані представлено 37 місць в Україні, які дають уявлення про кожного з артистів перед їхнім виступом на сцені.

“Ми вважаємо, що це найкращий спосіб… показати, що музика об’єднує нас у ці важкі часи”, заявили представники спілки.

Європейська мовна спілка є організатором пісенного конкурсу Євробачення. До неї входить близько 100 мовників, зокрема BBC.