ПАР запідозрили у передачі боєприпасів Росії

Південно-Африканська республіка ймовірно передала Росії зброю та боєприпаси для війни в Україні.

Про це сказав посол США у ПАР Рубен Брігеті, передає News24.

“Серед речей, які ми відзначили, було причалювання вантажного судна до військово-морської бази Саймонстаун із 6 по 8 грудня 2022 року, яке, як ми впевнені, завантажило зброю та боєприпаси на це судно, коли воно поверталося до Росії”, зазначив він.

США ставляться до цього питання дуже серйозно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не лише “мопеди”. Яку військову допомогу можуть надати РФ “союзники”

“Озброєння росіян надзвичайно серйозне, і ми не вважаємо цю проблему вирішеною, і ми хотіли б, щоб ПАР почала практикувати свою політику неприєднання”, наголосив Брігеті.

Уряд ПАР має намір призначити незалежне розслідування під керівництвом судді у відставці для перевірки звинувачень посла США.

“Загальновідомо, що російське судно, відоме як Lady R, пришвартувалося у ПАР. Відтоді почалися звинувачення щодо мети подорожі. Хоча на сьогодні не було надано жодних доказів на підтримку цих звинувачень, уряд зобов’язався розпочати незалежне розслідування під керівництвом судді у відставці”, сказав речник президента Вінсент Магвенья.

Попри заборону Ради Безпеки ООН, Іран та Північна Корея розглядають можливість нових постачань зброї до Росії.

Північна Корея публічно заявляє, що не надає підтримку РФ. Але відомо, що КНДР надавала зброю ПВК “Вагнер”, що є прямим порушенням іншої резолюції Радбезу ООН.