Рішення прийняте: чи вступить НАТО у війну проти Росії

НАТО не братиме участі у війні, яку розв’язала Росія проти українців.

Раніше ухвалили остаточне рішення не вводити літаки чи війська Альянсу на територію України, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю Die Welt.

“У перший день вторгнення в НАТО вирішили підтримати українців. Водночас ми виключили ймовірність участі НАТО у війні. Альянс не є учасником війни і це так і залишатиметься. Ми не посилаємо в Україну ні своїх військ, ні літаків”, – заявив Столтенберг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів, що має зробити Україна для членства в НАТО

Втім країни НАТО підтримуватимуть українців необхідним озброєнням.

“Ми не повинні забувати, що це загарбницька війна проти незалежної, суверенної, демократичної держави. Україна має право на самооборону за Статутом ООН, і ми маємо допомагати їм у відстоюванні цього права. Звичайно, завжди є ризик ескалації. Тому так важливо посилити військову присутність НАТО у східній частині Альянсу”, – зазначив Столтенберг.

Підтримка вступу України до НАТО зросла і є найвищою за історію спостережень. Вступ до Північноатлантичного альянсу підтримують 86% українців. Результати опитування опублікувала Соціологічна група “Рейтинг”.

Проти вступу лише 3% респондентів, не проголосували б у разі референдуму 8%. 85% опитаних підтримують ідею створення військово-політичного союзу України, Польщі й Великої Британії.