У ЗСУ роз’яснили всі деталі мобілізації в Україні

Мобілізація в Україні триває від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Її не припиняли з 24 лютого. Про це сказав очільник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач. Він наголосив, що жодних хвиль мобілізації немає, передає Military mediacenter у Telegram.

За його словами, у більшості випадків громадяни сьогодні викликаються до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних. Рішення про мобілізацію громадянина ухвалюють після висновку медичної комісії про придатність до військової служби.

“Особовий склад, який раніше не проходив служби, призивають до навчальних центрів, де відбувається навчання за визначеними спеціальностями. Після чого військовослужбовці прибувають до військових частин на конкретні посади”, пояснив Горбач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи надсилатимуть українцям повістки через “Дію” ‒ у Мінцифри пояснили

Він зазначив, що громадян, які мобілізуються з досвідом військової служби і нетривалою перервою у проходженні служби, можуть відправляти одразу до бойових військових частин.

“Нам сьогодні потрібні фахівці як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат. Насамперед мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями”, наголосив очільник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ.

Він додав, що сьогоднішній етап є вирішальним для нас і наших нащадків.

“Захистити нашу державу від агресора обов’язок кожного”, підкреслив Горбач.

Поки що в Україні нема потреби в оголошенні масової мобілізації. Однак у майбутньому ситуація, звичайно, може змінитися.

Зараз Україна має достатньо резервів, щоб відновлювати поточні втрати, не вдаючись до масової мобілізації, розповів міністр оборони Олексій Резніков в ефірі Національного телемарафону.

Резніков також нагадав, що мобілізація, яка оголошена в лютому 2022 року, досі не завершена. Вона проводиться в спокійному режимі та зараз Україна не вичерпала навіть ті 100%, встановлені в лютому. Однак ситуація, звичайно, може змінитися і тоді рішення буде прийматися в залежності від розвитку подій.