Генерал ЗСУ назвав три чинники, які вплинуть на подальший перебіг війни

На перебіг російсько-української війни найближчим часом можуть вплинути три чинники: втрата або залишення російськими загарбниками оперативного плацдарму на правому березі Дніпра, наземна операція з території Білорусі й зимовий період.

Кожен з названих чинників має свою вагу й особливості. Про це в колонці для Укрінформу зазначив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Відхід росіян з плацдарму в районі Херсону є логічним і навіть доцільним, з огляду на неможливість ворога забезпечувати військове угруповання чисельністю у 1820 тис. і повноцінне функціонування окупаційної адміністрації обласного центру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран планує відправити в РФ близько 1 тис. одиниць зброї, зокрема балістичні ракети CNN

“Крім того, створення окупантами плацдарму повинно мати сенс, щоб не повторювати російські інформаційні мантри про можливий скорий наступ на Миколаїв і Одесу. Для розв’язання завдань такого масштабу російська сторони не має ані сил, ані засобів, а головне упевненості в успіху й бажання”, вважає Забродський.

Третя причина полягає у беззаперечній оперативній вигоді для противника побудувати оборону саме на лівому березі Дніпра. Адже це дозволить зашкодити економічному використанню Україною Дніпра в нижній течії як транспортного маршруту й гарантовано контролювати гідроспоруди Північнокримського каналу.

Також Забродський переконаний, що не можна нехтувати загрозами з території Білорусі.

“Повністю усунути стратегічну загрозу наземного вторгнення з території Республіки Білорусь домовленостями й неоднозначними заявами з боку самопроголошеного президента, на жаль, неможливо. Тож імовірність появи ще одного фронту протяжністю до тисячі кілометрів продовжує поставати серйозним викликом для нашої країни”, наголосив Забродський.

Коментуючи вплив зимового періоду на перебіг бойових дій Забродський зазначив, що вимушена імовірна стратегічна пауза до кінця цієї пори року буде вельми корисною для обох сторін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія, імовірно, перекинула в Білорусь ракети “Кинджал” для сигналу Заходу: фото з космосу

“Використання двох трьох зимових місяців для поповнення, формування й підготування військ до подальших дій також є логічним. Зазначене жодним чином не означає припинення бойових дій або прогнозоване деякими експертами заморожування конфлікту в поєднанні з політичним тиском або схилянням українського керівництва до переговорів на російських умовах”, зазначив Забродський.

На думку генерала, цей час потрібен російському командуванню, щоб планово використати всі переваги розгорнутої майже два місяці тому часткової мобілізації.

“За умови диспропорції в кількості озброєння, військової техніки й кількості підготовленого й мотивованого особового складу, тривале за мірками воєнного часу навчання є єдиним способом забезпечити фронт новими порціями контрактного гарматного м’яса”, сказав він.

Забродський не назвав плани й наміри Збройних сил України, однак підкреслив, що варто серйозно проаналізувати імовірний розвиток стратегічної ситуації.

Збройні сили України продовжують наступ на Харківському, Луганському й Херсонському напрямках.

Паралельно ЗСУ відбивають атаки окупантів на Донецькому напрямку, свідчить свіжа карта бойових дій, яку опублікувало міністерство оборони Великої Британії Twitter 1 листопада.

Збройні сили України на Харківщині просунулися на схід від Куп’янська й відбили атаки ворога на Бахмут у Донецькій області.

ЗСУ також продовжують контрнаступ на лінії Сватове Кремінна.