Під удар ЗСУ біля Сватового потрапив російський генерал – Генштаб

Росія продовжує зазнавати суттєвих втрат, зокрема, і серед керівного складу армії.

Біля Сватового на Луганщині було поранено командира 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії генерал-майора Цокова. Його евакуйовано 20 вересня. Про це повідомляє генеральний штаб Збройних сил України.

З 19 по 20 вересня до військового госпіталю у Ростові-на-Дону доставлено 105 тіл загиблих російських військовослужбовців. Там готуються прийняти ще 200 тіл найближчим часом.

“Для поповнення втрат у живій силі противник продовжує примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях. Так, у Горлівці 19 вересня представники 1-го армійського корпусу затримали та забрали на військову службу 10 чоловіків, не зважаючи ні на їхній вік, ні на стан здоров’я”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За добу Росія чотири рази вдарила ракетами по Україні Генштаб

Із 18 по 20 вересня у Луганському СІЗО представники російської приватної компанії безуспішно намагалися завербувати ув’язнених.

Окупаційна влада Криму заявила, що основну кількість резервістів планують набрати із працівників приватних охоронних підприємств, які мають досвід військової служби. У Севастополі деякі фірми вже отримали вказівку підготувати списки усіх співробітників, які підпадають під вимоги.

Також відомо про достроковий випуск у Смоленську курсантів випускних курсів військової академії протиповітряної оборони збройних сил РФ імені маршала Василевського та їхнє подальше розміщення на посади у військах.

У Москві на базі загальновійськового командного училища з 26 вересня по 24 жовтня російське військове керівництво планує провести збори з громадянами, які перебувають у запасі.

У тимчасово окупованому Криму по всіх населених пунктах, де компактно проживають кримські татари, проходять рейди. Представники окупаційної влади масово роздають повістки кримським татарам і відвозять їх у військкомати.

Чоловікам віком від 18 до 35 років потрібно негайно покинути тимчасово захоплені росіянами території. Виїжджати можна, зокрема, через Крим до Грузії. А потім повертатися на підконтрольну Україні територію. Про це 22 вересня у Telegram заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.