росія з 16 вересня більше не є членом Конвенції з прав людини – що це означає

владімір путін

Повномасштабна війна росії проти України

Раніше ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України щодо всіх майбутніх скарг проти Росії

росія, яка вже шість місяців веде повномасштабну війну проти України, з 16 вересня не є учасницею Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. 23 березня 2022 року Європейський суд виключив її зі списку країн, які підписали документ. Про це нагадав у Twitter кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Джозвяк. Це стало наслідком вигнання країни із Ради Європи.

Примітно, що в росії вели дискусії про те, що для виходу зі списку учасників Конвенції країна має ухвалити відповідний законопроєкт. Проте далі розмов справа не зайшла. 

Наслідки виходу з Конвенції такі, що після виходу рф із Ради Європи, а тепер із учасників Конвенції, громадяни росії не зможуть звертатися по захист до Європейського суду з прав людини.

При цьому суд продовжуватиме розгляд скарг, поданих проти російської федерації щодо дій або бездіяльності, які можуть порушувати Конвенцію, за умови, що вони відбувалися до 16 вересня 2022 року.

Нагадаємо, 16 березня ЄСПЛ ухвалив рішення призупинити розгляд усіх скарг проти Росії, оскільки відповідно до постанови комітету міністрів її виключили з Ради Європи, що передбачає одночасну денонсацію статуту організації та Європейської конвенції з прав людини.

росія ратифікувала Конвенцію 30 березня 1998 р. Протоколи 6, 12, 13 та 16 до Конвенції залишалися нератифікованими.

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об’єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Зауважимо, що “друга армія світу” виявилася таким самим фейком, як і всі новини з російського телевізора. Всього за місяць окупаційні війська втратили в Україні більше особового складу і техніки, ніж за 10 років війни в Афганістані. Втрати ворога перевищують також втрати росіян в обох чеченських війнах. Крім того, втрати росії в особовому складі, танках і літаках перевищують розміри деяких інших армій світу. Відомо, що ЗСУ знищили щонайменше 12 російських генералів на передовій.

Крім того, Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати російських окупантів за 204 дні повномасштабної війни – понад 54 тисячі знищених окупантів.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.