“І вашим, і нашим” – Клімкін прокоментував позицію Ердогана щодо війни в Україні

Туреччина зайняла нейтральну позицію щодо війни Росії проти України. Однак президент країни Реджеп Ердоган хоче, щоб програв очільник Кремля Володимир Путін.

Про це заявив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін для проєкту “Розмови про важливе” після слів турецького лідера Реджепа Ердогана про підтримку України.

“Туреччина із собою. Туреччина – це про Туреччину. Це позиція і вашим, і нашим. Це бажання стати глабальним гравцем. Воно є у Ердогана. Туреччина – це про Туреччину, це не про нас і не про РФ. Але для Туреччини критично важливо, щоб Путін програв Україні. І це з погляду на безпекове питання у Чорному морі. Це з погляду бажання Ердогана говорити на рівні з Путіним, а не як регіональний лідер з глобальним. Це також з погляду історії, оскільки Османська імперія колись програла усі війни Російській імперії. Тепер жодний успіх РФ не пасує Ердогану, навіть ментально”, – зазначив український дипломат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві країни ЄС виступили проти ізоляції росіян

За його словами, Ердоган точно на боці України, однак продовжуватиме свою політичну гру.

Президент України Володимир Зеленський, очільник Туреччини Раджеп Ердоган і генеральний секретар Організації об’єднаних націй Антоніу Гутерреш провели переговори у Львові. Зокрема говорили про експорт зерна.

Ердоган заявив, що солідарність і підтримка територіальної цілісності й суверенітету України з боку Туреччини триватимуть.