Небезпека з моря: ворожі носії крилатих ракет продовжують чергування біля українських берегів

На ранок 14 серпня у Чорному, Азовському та Середземному морях на чергуванні перебуває сім російських носіїв крилатих ракет “Калібр”.

Два з них у Чорному морі, п’ять в Азовському, повідомляють у Telegram Військово-Морські сили ЗСУ.

Зокрема, загальний залп кораблів, що перебувають у Чорному морі, – 16 ракет.

В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, на бойовому чергуванні перебуває до чотирьох кораблів та катерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди на це чекають Чубаров пояснив, навіщо знищувати Керченський міст

“РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря”, – йдеться у повідомленні.

Військово-Морські сили ЗСУ зафіксували, що за добу в інтересах РФ Керч-Єнікальською протокою до Азовського моря пройшло 25 суден. Три з них рухалося з протоки Босфор.

До Чорного моря прямувало 22 судна, з них три продовжили рух до протоки Босфор.

13 серпня на бойовому чергуванні в Чорному, Азовському й Середземному морях було 11 ворожих кораблів Російської Федерації.

Зберігається загроза завдання ракетних ударів по військових об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури на території України, адже в акваторії Чорного моря в готовності до застосування високоточної зброї перебувають носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.