Путін чи Ердоган: Жданов прокоментував загострення у Нагірному Карабаху

Азербайджан оголосив про проведення антитерористчної операції у Нагірному Карабаху.

Президенет РФ Володимир Путін втрачає позиції у регіоні, тому президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган буде говорити з позиції сили. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов “24 каналу”.

“Справа в тому, що Нагірний Карабах Путін здав ще в 2020 році, коли він завів миротворців”, сказав Жданов.

Він пояснив, що Вірменія член ОДКБ, а згідно з статутом цієї організації, Росія мала втрутитися в цю війну на стороні Вірменії, але вона цього не зробила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азербайджан провів військову операцію (оновлено)

“Сьогодні Hосія нічого не може зробити і ніяк не може вплинути на хід подій в Нагірному Карабасі. Єдине, що вона може зробити це врятувати власних миротворців і вивести звідти своїх десантників”, наголосив Жданов.

Експерт вважає, що у Путіна аргументів фактично не залишилося.

“Єдине, що він буде пропонувати газ, але турецький потік відмовився від двох ниток газопроводу, і росія змушена розібрати близько 500 кілометрів труб в Чорному морі”, додав він.

Росія не виконала обіцянку, згідно з якою вірменські військові мали залишити Нагірний Карабах, заявляв у липні президент Азербайджану Ільхам Алієв.

За підсумками війни в Нагірному Карабаху восени 2020 року Азербайджан здобув контроль приблизно над половиною регіону. А в частині, що залишилася, були розміщені російські “миротворці”. Вірменія мала вивести звідти свої війська.