Операція “Світанок”. Армія Ізраїлю завдала ракетного удару по Сектору Ґази: подробиці

Армія Ізраїлю розпочала операцію “Світанок” проти терористичного угруповання “Ісламський джихад” в Секторі Ґази.

Завдали кілька ракетних ударів по цілях у Секторі Ґази. У районах, що межують з анклавом, запровадили надзвичайний стан, інформує міноборони Ізраїлю.

Режим надзвичайного стану діятиме до 20:00 6 серпня в радіусі до 80 км від Сектора. Цей режим використовується для надання владі більших повноважень щодо цивільного населення для його захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль поновлює удари по об’єктах бойовиків у секторі Газа

За повідомленнями палестинським ЗМІ, ізраїльська армія б’є по позиціях у північній частині Сектора.

Воєнна операція почалася через кілька годин після того, як міністр оборони Ізраїлю Бені Ґанц звернувся до палестинського “Ісламського джихаду” з попередженням про те, що вживе заходів, якщо терористи не відмовляться від планів подальших нападів на країну.

Терористичне угруповання з вівторка погрожувало атаками у відповідь на арешт свого лідера Басама Сааді на Західному березі річки Йордан. Дії терористів призвели до перекриття доріг та ізоляції палестинського населення в прикордонних районах.

“Нашим ворогам загалом, лідерам ХАМАС та “Ісламського джихаду” я прямо кажу: “Ваш час обмежений”. Загроза буде усунена так чи інакше”, заявив Ганц.

Він додав, що терористи взяли жителів Ґази в заручники, оскільки тисячі палестинців не можуть скористатися закритим пунктом пропуску “Ерез”.

До цього Ізраїль завдав кількох ударів по цілям у Секторі Ґази 16 червня. Атака стала відповіддю на ракетний обстріл ізраїльської території.

Ізраїль і радикальний рух ХАМАС 20 травня домовилися про припинення вогню в ніч на п’ятницю, 21 травня. Домовленостей дотримувалися обидві сторони.