Україна в боях перехоплює стратегічну ініціативу, РФ змушена змінювати пріоритети – ISW

Українським військовим вдалося перехопити стратегічну ініціативу у боях та змусити російського ворога перерозподіляти сили.

Успіхи сил оборони, ймовірно, вперше дозволяють Києву розпочати активно формувати хід війни. Водночас російське командування змушене змінювати пріоритети зусиль у відповідь на українські контрнаступні операції, вважають в американському Інституті вивчення війни (ISW) за підсумками 4 серпня.

Зазначається, що останнім часом Росії все частіше перекидає особовий склад і техніку в Херсонську та Запорізьку області користуючись своїми потужностями для захоплення Слов’янська й Сіверська на Донеччині, які вона залишила. Також російські сили передислокують військову техніку, зокрема артилерію й авіацію, до окупованого Криму з інших регіонів України.

Раніше окупанти відводили або призупиняли наступальні операції на Харків та на південному напрямку, щоб зробити пріоритетним захоплення Луганської області, але здійснили це за власною ініціативою, виходячи з пріоритетів їхніх командирів, що змінюються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вище командування РФ може постати перед “дуже важким вибором” ISW

“У цьому випадку війська РФ, схоже, реагують на загрозу українського контрнаступу в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля”, йдеться в огляді.

ISW нагадав, що навіть після того, як українські війська відбили спробу РФ захопити Київ на початку війни, окупанти змогли вільно зосередити свої операції на сході.

“Підготовка ЗСУ до контрнаступу в Херсоні та початкові операції в межах цього контрнаступу у поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом вперше дозволяють Україні розпочати активно формувати хід війни”, вважають аналітики.

Російські окупанти втратили можливість вести великі наступальні операції, адже відчувають проблеми в кадрах.

Ворог змушений перекидати свої сили з Донбасу на Херсонський і Запорізький напрямки, бо боїться контрнаступу української армії, заявив колишній командир “Азова” Максим Жорін.