Дані російських окупантів, які вбивали в Бучі, оприлюднив Центр національного спротиву

Центр національного спротиву отримав персональні дані російських воєнних злочинців, котрі вчиняли злочини в Бучі під час окупації Київщини. Дані надіслали поштою.

Їх “злили” невідомі військовослужбовці РФ, які були шоковані звірствами “другої армії світу” на Київщині у лютому-березні цього року, повідомили у Центрі національного спротиву.

Вони передали Україні величезний масив даних воєнних злочинців 83 окремої десантно-штурмової бригади військова частина 71289, пункт постійної дислокації місто Уссурійськ Приморського краю. Вона разом з іншими підрозділами ЗС РФ брала участь у наступі на Київську область в лютому 2022 року і встигла “засвітитися” в Бучі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступ на Київщину й 15 тис. окупантів у лісі: як під Бучею готують партизан до нової зустрічі з ворогом

Центр розпочав публікувати імена, фото та документи окупантів, включно з секретною документацією бригади.

База містить багато фото, паспортів, службових посвідчень, адрес та світлин з міст проживання, а також фінансових документів як самих військовослужбовців, так і членів їхніх родин.

Також у пересланих матеріалах багато службової інформації: накази, інструкції, списки особового складу, відомості тощо.

“На цей момент вже завершено перевірку достовірності надісланих даних. І тепер Центр спротиву розпочинає серію публікацій про те, які саме дані отримано. Розпочати можна з персональних документів. Їх доволі багато, тут і внутрішні паспорти, і військові посвідчення, є свідоцтва про народження або техпаспорти на машини”, зазначили у ЦНС.

Крім того, є і заявки на оформлення службових закордонних паспортів для відправки підрозділів у відрядження до Сирії. Під час складання таких заявок кандидат має надати до ФСБ РФ дані не лише про себе, а про своїх рідних. Тому тепер відомий склад родин десантників 83-ї бригади.

“Також у базі є списки тих, хто вже має закордонні паспорти і скоріш за все вже встиг набратися досвіду знищення цивільного населення в інших війнах, які веде Росія, зокрема, у Сирії. Крім того, є списки контрактників з адресами проживання, або наприклад, список всіх офіцерів частини з посадами та номерами телефонів. Тож тепер відомий персональний склад підрозділу, причетного до різанини у Бучі”, заявили у ЦНС.

Не бракує і документів для службового користування, а також є фотопечатки частини. У ЦНС припустили, що її використовували для того, щоб нашвидкуруч підробляти службові документи.

“Є фото особового складу, їх дуже багато. Причому не лише для документів, а й, наприклад, для стенда, на який дуже хотів потрапити командир 2-ї гаубичної артилерійської батареї гаубичного артилерійського дивізіону гвардії капітан Хрюнов Валєрій Валерьєвіч. До речі, 1 липня 2016 року він одружився. Але, схоже, що гірко йому буде не від одруження” зазначили у ЦНС.

У ЦНС пообіцяли незабаром викласти нову порцію документів та розповісти про організацію бойової підготовки російських десантників. Також анонсували “екскурсію по квартирах окупантів”.

“А вони самі можуть чітко знати, що ніхто з них не уникне відповідальності, тим паче воєнні злочини не мають терміну давності. І тепер Україна має для цього набагато більше даних”, наголосили в ЦНС.

27 лютого росіяни на бронетехніці прорвалися в місто Буча під Києвом. За кілька днів його окупували.

Загарбники утримували місто понад місяць. Після чого були змушені тікати під натиском Збройних сил України. Остаточно ЗСУ зайняли населений пункт 1 квітня. Відтоді місто почали розміновувати й виявляти там страшні знахідки могили із закатованими росіянами людьми й містян, яких окупанти убивали просто у дворах чи навіть посеред вулиць.

У Бучі загинули 461 людина і ще 1137 тіл виявили в населених пунктах біля міста, за офіційними даними Міністерства внутрішніх справ на 7 червня. У багатьох загиблих були кульові поранення та зв’язані за спиною руки. У значної частини тіл експерти виявили сліди катувань і побиттів.