рф застосовує у війні увесь свій ракетний арсенал – командування Повітряних сил

Україна потерпає від масованих ракетних ударів, яких світ ще ніколи не бачив. Агресор застосовує усі види ракет, які є у нього в наявності.

Про це заявив речник Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат під час брифінгу.

«Ніде у світі такого ще не було, і ми робимо все можливе, щоб відбити ці атаки», – розповів він. Водночас речник нагадав, що противник вже 2,5 місяці не залітає в повітряний простір України та змінив свою тактику.

«Діє з території білорусі, території росії, Чорного та Каспійського морів, запускаючи крилаті ракети і перед усім вражає цивільні об’єкти і гине мирне населення», – розповів Ігнат.

Що стосується ракетного озброєння, яке противник застосовує, то за словами представника Міноборони, рф перейшла передусім на ракети радянського виробництва.

«Багато вже йде розмов про те, що вичерпуються запаси противника, високотехнологічних ракет таких, наприклад, як Калібр, Противник заощаджує таку високовартісну техніку, для того, щоб погрожувати далі всьому світу. Тому ми бачимо такі ракети як Х-22, Х-39, Х-31, які все частіше застосовуються на різних напрямках», – вказав він.

Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький повідомляв, що агресор зіштовхнувся із дефіцитом високоточних крилатих ракет, тому застосовує в Україні старі радянські Х-22.

Також інформацію про нестачу високоточних ракет у агресора підтвердила британська розвідка.

Проблеми із запасами високоточних ракет у рф виникли ще у квітні. Через що Москві доводилось транспортувати їх до України з інших стратегічних напрямків.

Навіть на початку березня президент рф путін був розлючений, коли дізнався про обстріл аеропорту у Вінниці найціннішими ракетами, яких у росії не більше тисячі.

Через брак боєприпасів рф розпочала використовувати протикорабельні ракети по наземних цілях. Також агресор для ударів по території України застосовував радянські крилаті ракети Х-22. Не виключено, що у ворога вичерпуються запаси «Калібрів» та «Іскандерів».