Єврокомісія підрахувала, скільки українських біженців залишилося в ЄС

Загалом до ЄС з початку війни виїхали 6,7 млн ​​українських біженців, приблизно 3 млн із них уже повернулися додому.

Такі цифри озвучила Єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоханссон на прес-конференції за підсумками неформальної зустрічі глав МВС ЄС у Празі, пише ТАРС. Вона заявила, що всього кордон ЄС перетнули 6,7 млн. українців, але зараз на території Євросоюзу перебувають від 3,2 до 3,7 млн. українських біженців. Таку розбіжність вона пояснила тим, що зареєстрованих у ЄС біженців саме 3,7 млн., але реально їх менше. «Хтось із тих, хто зареєструвався, вже міг повернутися, хтось міг зареєструватися двічі в різних країнах ЄС, тобто тут є накладки», – пояснила єврокомісар.

Вона зазначила, що приплив українських біженців до європейських країн майже повернувся до рівня 24 лютого 2022 року – до початку російської військової операції.

Ільва Йоханссон заявила, що Євросоюз працює над створенням особливого плану, якщо ситуація погіршиться, оскільки «складно передбачити, якими будуть дії президента путіна, і якою – відповідь української сторони».

Згідно з аналізом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на початок червня у європейських країнах перебувало близько 4,8 млн біженців з України.

Раніше повідомлялося, що латвійський уряд на позачерговому засіданні погодив продовження підтримки громадян України, які прибули до Латвії.