Допомога Україні від ЄС на 9 млрд євро: не всі країни готові виділяти

Серед країн Євросоюзу немає одностайності щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 9 млрд євро. Не всі країни ЄС готові підтримувати Україну в такому обсязі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова міністра фінансів Сергія Марченка в інтерв’ю Corriere della Sera.

Сергій Марченко зазначив, що Україна отримує зброю та військову допомогу, однак цього недостатньо, щоб перемогти або відвоювати окуповані території. Це явна ознака того, що ЄС та світ втомилися від війни в Україні.

«Деякі уряди не готові підтримувати Україну такою сумою. У перші місяці війни Європа була єдиною. Зараз ми бачимо різні думки про те, як підтримати Україну», – додав він.

Таким чином, міністр фінансів фактично підтвердить інформацію італійських ЗМІ про те, що Німеччина блокує цей пакет допомоги.

Варто зазначити, Єврокомісія запропонувала пакет допомоги Україні в розмірі 9 млрд євро ще навесні, потім його схвалили лідери країн — членів Євросоюзу.

Однак, за інформацією західних ЗМІ, у Німеччині блокують виділення цієї допомоги Україні. ФРН схвалила лише перший транш у розмірі 1 млрд, кошти від якого повинні бути виплачені Україні до кінця липня.

Нагадаємо, нова програма макрофінансової допомоги формуватиметься з 25-річних кредитів із пільговим періодом на 10 років. За словами чиновників в Брюсселі, процентні платежі покриватимуться з бюджету ЄС.

Раніше повідомлялося, Україна отримає 1,7 мільярда доларів гранту від Цільового фонду одного донора, який було створено МБРР, Міжнародною асоціацією розвитку та USAID.