У музеї Королівського палацу поблизу Будапешта запустили аудіогід українською

У музеї Королівського палацу в угорському місті Геделле запустили україномовний аудіогід.

Про це йдеться у повідомленні посольства України в Угорщині.

«Відтепер інформацію про палац, його історію та сьогодення, а також про постійну експозицію, яка налічує 31 кімнату, можна послухати й українською мовою», – йдеться у повідомленні.

Робота над україномовним аудіогідом у Королівському палаці м. Геделле розпочалася наприкінці минулого року. Офіційний запуск аудіогіду планувався наприкінці лютого – на початку березня 2022 року, однак через повномасштабний напад Росії на Україну його довелося відтермінувати.

Впродовж цього періоду український аудіогід працював у тестовому режимі. Українці, які були змушені приїхати до Угорщини, рятуючись від російської війни, вже навіть мали нагоду випробувати аудіогід українською мовою.

Королівський палац (Палац Грашшалковичів) м. Геделле – один з найбільших і найкрасивіших палацових комплексів Угорщини. Будівництво розкішного палацу у стилі бароко розпочалося у 1740-х роках за проектом знаменитого зальцбурзького архітектора Андраша Майерхоффера на замовлення представника одного з найбагатших родів Угорщини, радника імператриці Марії Терезії графа Антала Грашшалковича I.

Після завершення роду Грашшалковичів, палац кілька разів міняв власників, поки у 1867 році не був подарований Угорською державою королівському подружжю – імператору Францу Йосифу I та його дружині імператриці Єлизаветі, які перетворили його на свою літню резиденцію та назвали Королівським палацом.

Палац знаходиться за 30 км від Будапешта і є відомим туристичним об’єктом Угорщини.

Читайте також: 

У Лондонському Тауері запустили двадцять сьомий в світі і перший у Великій Британії україномовний аудіогід. Реалізувати його вдалося в рамках проекту культурної дипломатії.

Раніше дружина президента України Володимира Зеленського Олена розкрила головні теми, які порушуватимуться під час першого в Україні міжнародного саміту перших леді та джентльменів. Захід покликаний стати майданчиком для зустрічі, обміну досвідом, об’єднання зусиль в гуманітарних, соціальних, культурних та інших проектах.

Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував смерть відомого українського художника Олександра Ройтбурда. У Міністерстві культури планують відкрити в його честь новий музей.