В Одесі затримали агента рф, який розвідував позиції протикорабельних комплексів ЗСУ

Служба безпеки України запобігла спробам окупантів встановити місцезнаходження та переміщення українських військових підрозділів, протикорабельних комплексів і систем протиповітряної оборони у причорноморських районах України. СБУ затримала в Одесі російського агента, який розвідував позиції протикорабельних комплексів ЗСУ.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Отримані координати росія планувала використати для здійснення серії ракетних ударів на півдні.

За даними слідства, зрадник був завербований представником спецслужб рф для проведення підривної діяльності в Одесі. Для комунікації між собою вони використовували спеціально створений анонімний Telegram-канал.

Саме через нього агент одержував завдання та «звітував» про їх виконання.

«Виявлені позиції українських сил оборони він мав передавати у вигляді фотоматеріалів та карт із позначками геолокацій. Інше завдання, яке стояло перед зрадником, – це формування розгалуженої агентурної мережі для збору розвідувальної інформації на півдні», – йдеться у повідомленні.

Під час слідчих дій у затриманого виявлено мобільний термінал із доказами незаконної діяльності, у тому числі, таємну переписку з окупантами.

Наразі слідчі СБУ повідомили йому про підозру у вчиненні злочину. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше в Дніпропетровській області військова контррозвідка Служби безпеки України затримала агента, який працював на окупантів. Чоловік допомагав загарбникам встановити місцезнаходження систем протиповітряної оборони ЗСУ поблизу південного та східного фронтів.

В Україні поліція затримала понад 20 можливих диверсантів за тиждень, із них близько 10 – у Києві.

Військовослужбовці підрозділу українських сил спеціальних операцій виконали ряд успішних диверсійних операцій на території російської федерації. Повідомляється, що військові ЗСУ брали участь у знищенні складів боєприпасів і нафтобаз.

Служба безпеки України (СБУ) затримала російського інформатора, що розвідував дані для ракетних ударів та диверсій у Чернігівській області. Він виявився спільником раніше затриманого диверсанта, який планував вибухи на «Укрзалізниці».