У Литві схвалили запровадження оплати за користування річковою і озерною водою

Парламент Литви вирішив, що мешканці, які використовують із річок, озер та інших поверхневих водойм понад 10 куб. м води на добу, з 2024 року мають реєструватися у спеціальному реєстрі, а ті, хто використовує понад 100 куб. м – платити за воду.

Про це повідомляє портал Delfi.

Поправки до законів були ініційовані Міністерством охорони навколишнього середовища.

Мешканці повинні реєструватися з початку 2024 року в Агентстві охорони навколишнього середовища та за свої гроші вести облік, якщо вони використовують більше 10 куб. м води на добу.

Реєструватися мають і власники невеликих гідроелектростанцій. Витрату води треба рахувати протягом місяця, а потім ділити результат на кількість днів.

Якщо людина використовує менше 10 куб. м на добу або використовує воду з водойми на своїй землі, то платити та реєструватися не доведеться.

Новий порядок не поширюється на надзвичайні ситуації чи гасіння пожеж. У цих випадках платити за воду не доведеться. Порядок набирає чинності з 1 січня 2024 року.

Читайте також: 

Німецький уряд розлючений діями Литви, яка блокувала російський транзит до Калінінграда. Побоюючись відповіді Кремля, Берлін підключив структури ЄС для тиску на Вільнюс.

З 18 червня Литва заборонила транзитне перевезення товарів і технологій, на які накладені санкції, між росією та Калінінградською областю рф (т.зв. «калініградським напівексклавом»), що розташована між Литвою та Польщею.

У росії заявили, що транспортна блокада Калінінградської області «розв’язує їй руки». Таким чином Кремль фактично пригрозив ЄС і НАТО відкритою війною.