Болгарія намагається подолати урядову кризу

Прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков, який покидає свою посаду, заявив у п’ятницю, що його партія висуне міністра фінансів Ассена Василєва своїм кандидатом на посаду прем’єр-міністра. Як він сподівається, це дозволить їй залишитися при владі та уникнути нових виборів.

Про це повідомляє Reuters.

Минулого тижня коаліційний уряд на чолі з партією Петкова «Продовжуємо зміни» отримав парламентський вотум недовіри, і Петков сказав, що партія висуне Васильєва, співлідера партії, після того, як один із її союзників по коаліції, соціалісти, заявив, що вони не підтримають новий уряд на чолі з Петковим.

Соціалісти, які традиційно були більш дружніми до Москви, заявили, що їх обурило рішення Петкова цього тижня вислати 70 російських «дипломатів».

Залишається незрозумілим, чи може висунення Василєва також прокласти шлях до переговорів з популістською партією ITN, яка вийшла з коаліції на початку цього місяця та допомогла «Продовжуємо зміни» зібрати більшість для нового уряду.

Раніше парламент Болгарії оголосив вотум недовіри уряду та проголосував за відставку кабінету міністрів, який очолює прем’єр-міністр Кирило Петков. Поки неясно, хто увійде до нового уряду і чи відбудуться дострокові вибори.

Більшість болгар вважають, що країна не повинна проводити четверті парламентські вибори протягом 18 місяців, а новий уряд повинні формувати вже наявні в парламенті сили.

росія може розірвати дипломатичні відносини з Болгарією після того, як Софія вислала групу російських дипломатів за підозрою у шпигунстві.