Українцям не зарахують оплату компослуг, зроблену через проросійські банки

Сплачені споживачами на тимчасово окупованих територіях кошти за житлово-комунальні послуги через підконтрольні окупаційній владі банки або оплата готівкою не зараховуються.

Про це попередила Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Як пояснили в комісії, останнім часом у засобах масової інформації активно поширюють повідомлення про запровадження самопроголошеними керівниками електро-, газопостачальних та комунальних підприємств, які здійснюють свою діяльність на тимчасово окупованих територіях, механізму оплати за спожиту електричну та теплову енергію, природний газ, постачання води та водовідведенням для побутових та непобутових споживачів.

При цьому представники окупаційної влади або збирають з населення готівку начебто для оплати за надані послуги, або скеровують перерахування коштів на рахунки місцевих банківських установ, які не мають ліцензій Національного банку України.

Як наголосив регулятор, оплата за зазначені послуги має відбуватися виключно на рахунки електро-, газопостачальних та комунальних підприємств, відкриті у встановлений законодавством України спосіб.

Нагадаємо, «Укрпошта» згортає роботу на окупованих територіях Херсонщини: що буде з виплатами.