Україна готова знищити Чорноморський флот рф — експерт

Збройні сили України, ймовірно, розглядатимуть можливість знищення Чорноморського флоту рф, що дислокується в бухті тимчасово окупованого Севастополя.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у своєму YouTube-каналі.

За його словами, доцільність удару по бухті, а також по Кримському мосту, розглядатиме Генштаб.


Олег Жданов
військовий і політичний експерт

«Севастополь потрапляє в зону дії ракетних комплексів «Гарпун» і я не виключаю таку можливість, що може бути ухвалене рішення – в Севастополі, або на рейді, або на бухті, може бути завдано удару по Чорноморському флоту. Особливо, коли йде завантаження ракет «Калібр» на борт і підводних човнів. До речі, в надводному положенні вони завантажуються ракетами біля відкритих пірсів. Не заходять у грот. Потім ці ракети вбивають наших громадян. Тому я думаю, що при можливості буде розглянуто питання і може бути ми завдамо удару. Нехай хоча б підуть на завантаження цих ракет у Новоросійськ. Туди ми, на жаль, не дістаємо, хоча, може бути, поки що»

Читайте також

20 червня Збройні сили України вдарили ракетами по захоплених у 2014 році росією бурових установках АТ «Чорноморнафтогаз», які ще називають «вишки Бойка».

ЗСУ знищили платформи, оскільки за останні 8 років росіяни перетворили їх на своєрідні військові бази з протиповітряною обороною, гарнізонами і радіолокаційною розвідкою.

Крім того, 17 червня Військово-морські Сили ЗСУ американськими протикорабельними ракетами Harpoon вразили у Чорному морі російський буксир «Васілій Бех», що перевозив військових та озброєння на український острів Зміїний. Зокрема, на борту судна перебували зенітні ракетні комплекси «Тор».

Внаслідок удару, було вражено 70% екіпажу буксиру. Доля решти – невідома. Згодом «Васілій Бех» затонув.

Раніше Олег Жданов зазначив, що американські реактивні системи залпового вогню М270 MLRS і M142 HIMARS, які передали Україні, слід використати для пошкодження або знищення Кримського мосту.