Епіфаній попросив уряд передати ПЦУ частину Києво-Печерської лаври

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній просить Кабмін невідкладно вирішити питання про надання ПЦУ одного з храмів на території Верхньої лаври.

Про це йдеться в відкритому листі очільника ПЦУ митрополита Епіфанія до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. У ньому Епіфаній наголошує – те, що зараз лавру контролює УПЦ МП – наслідок антиканонічної анексії Київської митрополії московським патріархатом у 1685-86 роках. Тоді як початки Печерського монастиря сягають середини ХІ століття – на сто років раніше, ніж перша літописна згадка про населений пункт Москва. Століттями монастир розвивався як невід’ємна складова Київської митрополії, приналежної до Вселенського патріархату.

Антиканонічна анексія Київської митрополії московським патріархатом позначилася і на Києво-Печерській лаврі – вона також неканонічно була підпорядкована російській церковній владі.

Глава ПЦУ вказує на те, що за роки керування лаврою московським патріархатом було зафіксовано численні приклади часткового або повного руйнування об’єктів лаври із заміною їх новобудовами, проведення ремонтних робіт та реконструкцій без дотримання норм збереження пам’яток, а територію Нижньої лаври перетворили на велику торгівельну площу з магазинами й кафе. Керівництво монастиря московського патріархату протягом трьох десятиліть послідовно підтримувало і продовжує підтримувати та пропагувати ідеологію «русского міра», яка нині стала «виправданням» відкритої агресії рф.

Глава УПЦ за дорученням синоду звернувся до Дениса Шмигаля та уряду з проханням: невідкладно вирішити питання про надання одного з храмів на території Верхньої лаври, які фактично не використовуються для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ. «Монополія монастиря Московського Патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством. Просимо знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності», – йдеться в листі.

Напередодні Синод ПЦУ створив нову Києво-Печерську Лавру у складі української церкви.

Зазначимо, Православна церква України вважає діяльність української філії РПЦ – так званого Московського патріархату сприянням російській агресії проти України: УПЦ МП задовго до створення Української церкви просувала ідеологію «русского мира».

Синод РПЦ в Україні (так званий Московський патріархат) заявив, що створення Православної церкви України є однією з причин «гріховного» російського вторгнення.

У квітні ПЦУ канонізувала гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Прославлення у лику святих на загальноцерковному рівні вперше відбулось в Софії Київській.