США добуватимуть рекордні обсяги нафти у наступному році

У 2023 році Сполучені Штати планують встановити рекорд за обсягами видобутку нафти. Про це заявив президент США Джо Байден. 

Тільки в цьому місяці США виробляли 12 млн барелів нафти в день. Це вище, ніж у середньому при моєму попереднику. Ми на шляху до встановлення нового рекорду в наступному році

— Джо Байден
президент США

Ціни на нафту в понеділок, 20 червня, знову знизилися. Побоювання щодо уповільнення глобального економічного зростання та попиту на паливо компенсували побоювання щодо скорочення поставок.

2 червня Європейський Союз затвердив шостий пакет санкцій проти рф та білорусі.

Головним його елементом стала відмова від російської нафти. Лідери країн ЄС домовилися про заборону на імпорт морем понад двох третин нафти з росії. Водночас, тимчасово ембарго не буде вводитися на нафту, що поставляється по трубопроводах. У керівних органах ЄС зазначають, що цей крок дозволить ЄС до кінця 2022 року відмовитися від 90% російської нафти.

Україна оцінює запровадження шостого пакета санкцій проти рф, як дуже потужний крок, що став тригером для майже відмови країнами ЄС від російської нафти вже зараз.

Київ направив до Європейського Союзу свої пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти рф. Пропозиції України вміщують три напрямки.

10 червня Швейцарія, слідом за ЄС, схвалила шостий пакет санкцій проти росії через агресію проти України, що включає ембарго на російську нафту.

Велика Британія з 15 червня запроваджує більш суворий механізм притягнення до відповідальності за порушення санкцій проти росії.