російські хакери здійснили кібератаки проти десятків країн: кому дісталося найбільше

З початку війни рф проти України зафіксовані атаки російських хакерів проти урядів, аналітичних центрів і підприємств 42 країн-союзників України.

«З початку війни атаки російських хакерів були успішні у 29% випадків», – заявив президент Microsoft Бред Сміт, повідомляє прес-служба Microsoft.

Майже дві третини цілей кібершпигунства стосувалися членів НАТО. Сполучені Штати були головною метою, на другому місці опинилася Польща, головний канал військової допомоги, що надходить в Україну. Також за останні місяці Данія, Норвегія, Фінляндія, Швеція і Туреччина випробували на собі численні напади російських хакерів.

Винятком є Естонія, де Microsoft з 24 лютого не виявила жодної російської кібератаки. У компанії вважають, що Естонія впровадила Хмарні обчислення, де зловмисників легше виявити.

У Microsoft також підкреслили, що кіберзахист України виявився сильнішим в цілому, ніж можливості росії. Кіберзлочинці з рф проявляють обережність, щоб не випустити руйнівні віруси, що знищують дані, за межі України, як це сталося з вірусом NotPetya в 2017 році.

Україна також подала приклад в області захисту даних завдяки тому, що перейшла від локального зберігання своїх даних на серверах до поширення цих даних в хмарних сервісах, розміщених в центрах обробки даних по всій Європі.

Зазначимо, російські хакери 10 травня скоїли одні із найпотужніших кібератак на українських інтернет-провайдерів, однак ці втручання лишились непомітними для користувачів – збоїв і проблем із доступом в інтернет у більшості громадян не було.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель відреагував на кібератаку росії проти України за годину до початку вторгнення 24 лютого. Він виступив із декларацією від імені всієї Спільноти.

Із початку російського вторгнення рф здійснила 688 кібератак проти України. Вартість проведення одної – щонайменше мільйон доларів.