У Бородянці людям віддають речі, втрачені під час окупації

У Бородянці в Київській області створили спеціальний склад. Там можна отримати втрачені під час російської окупації речі.

Уже 350 українців змогли знайти своє майно, що зникло. Про це повідомляє пресслужба поліції.

Після звільнення Бородянської громади на вулицях знаходили багато майна. Його окупанти та місцеві мародери викрадали з будинків та магазинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Славу закатували. Викинули у чорному мішку з буквою “V” із якими звірствами росіян зіткнулися жителі села Демидів

“Виявляли речі серед вулиць. Тому керівники поліції Бучанщини разом із офіцерами громади та Бородянською місцевою владою створили склад, де зберігається таке майно”, – повідомили в поліції.

Щоб повернути майно – потрібно надати свій паспорт та документ чи фотографію, які підтверджують право власності.

Окупація Бородянки

У Бородянку російські війська ввійшли ще у перший день вторгнення, 24 лютого 2022 року. Це місто знаходиться на північний захід на 35 км від Києва та на 20 км на від Бучі та Ірпеня. До війни там проживали близько 15 000 людей.

У селищі велися запеклі бої, окупанти здійснювали ракетні обстріли житлових будинків. Один із зруйнованих – назвали “будинком-привидом”. Він вигорів майже вщент. Там загинули багато сімей.

1 квітня 2022 року Збройні сили України повністю звільнили Бородянку від окупантів.

У Бородянці зʼявилися одразу кілька символів незламності. Серед них – декоративний півник, що залишився після обстрілу стояти на шафці у зруйнованому будинку. Також незламним назвали рудого кота, який застряг на сьомому поверсі зруйнованого російськими військами будинку. Його врятували волонтери.

Дозвіл на мародерство в Україні окупантам дав особисто Путін – повідомляли в СБУ. Тож для окупантів крадіжки під час війни не вважаються злочином і не караються зі сторони Росії.